Прецизно лиење

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на Прецизно лиење производи. Нашите во-длабочината на знаење на производите и апликации, заедно со ефикасна и персонализирана услуга ни овозможи да се изгради некогаш трае производи со нашите клиенти и добавувачи. Нашиот асортиман на производи и беспрекорна служби го водеше нашиот бизнис до нови височини. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Ние сме гигант снабдувач на

Прецизно лиење

. Ние сме во потрага за партнер кој може да работи оние бизнис со нас. Сите нашите цени се многу конкурентни. Ако сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
  • Прецизно лиење - 6-21
Прецизно лиење
модел - 6-21
Изгубено лиење восок

Серијата производи може да ги задоволи потребите на клиентите на различни пазари за делови за вентили и други прилики,и може да се прилагоди за да ги задоволи специфичните потреби на домашните и странските клиенти.Со компјутерски виртуелен пробен систем за анализа на протокот на мувла,различни производи,порти,и тече Дизајнот на каналите,како и поставување на растопено железо и услови за лиење,користете ја оптималната комбинација на параметри како почетна претпоставка за вистинското масовно производство,намалување на времето,работна сила,необработен матерјал,и трошоците за енергија на на-испитувања на мувла на локацијата.
  1. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
6-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Фитинзи за адаптер Вакуумскиот адаптер се користи за да обезбеди запечатување на фитинзите за вакуум цевки.Неговата карактеристика е што двата краја на адаптерот можат да се поврзат со различни цевководи за вакуум со различни големини..Едниот крај на овој тип на адаптер е главно прирабница KF,а другиот крај може да се поврзе со брз-спој за ослободување како видеорекордер,Swagelok или Цевка прирабничка цевка. Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прецизно лиење, треба да знаете за највисок квалитет на Прецизно лиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Фитинзи за адаптер Сите веќе знаат многу за предностите на алуминиумските материјали-полесна специфична тежина,помалку отскокнување за време на формирањето,поголема јачина,добра пластичност,полесно се контролира формирањето на покомплексен производ од нерѓосувачкиот челик,има одлична електрична спроводливост,топлинска спроводливост и отпорност на корозија,итн. Во моментов,процесите на површинска обработка на алуминиумските материјали како што е елоксирањето,цртање на жица,пескарење,итн.биле многу зрели,а алуминиумските материјали исто така многу се користат во мобилните телефони. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прецизно лиење, треба да знаете за највисок квалитет на Прецизно лиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Изгубено лиење восок Тројцата-начин вентил тело има три пристаништа,еден влез и два излеза(лев влез,десен и долен излез).Разликата од обичните вентили е што на дното има излез.Кога внатрешниот калем е во различни позиции,штекерот е различен,како на пример кога макарата е на дното. ,Левата и десната страна се поврзани.На пример,кога макарата е на горната страна,десниот штекер е блокиран,а левата и долната порта се поврзани.Бидејќи левата и десната уста не се на иста хоризонтална линија.Кога високиот-грејачот под притисок се растоварува во итен случај,вентилот е затворен и доводот на вода е заобиколен. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прецизно лиење, треба да знаете за највисок квалитет на Прецизно лиење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings