Алуминиумски материјали

KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD. е специјализирана за производител, снабдувач и извозник на бизнисот на Алуминиумски материјали. Лоцирани во Taiwan, уживаме удобен пристап до главните транспортни мрежи. Понатаму, сите наши производи се произведени со напредна опрема и строги QC процедури со цел да се обезбеди висок квалитет. Гарантирајќи стабилно и навремено снабдување, кредибилен квалитет и искрена услуга, нашите производи се продаваат добро и на домашниот и на странскиот пазар. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи или сакате да поставите нарачана нарачка, ве молиме контактирајте со нас сега, ние ќе се потрудиме да ги задоволиме вашите потреби.
Ние сме специјализирани во fabricating широк спектар на

Алуминиумски материјали

. Наши производи се заврши до совршенство од страна на нашите експертски тим на дизајнери и се предмет на прилагодување, како за на барањата на нашите клиенти.
  • Алуминиумски материјали - 6-31
Алуминиумски материјали
модел - 6-31
Фитинзи за адаптер

Сите веќе знаат многу за предностите на алуминиумските материјали-полесна специфична тежина,помалку отскокнување за време на формирањето,поголема јачина,добра пластичност,полесно се контролира формирањето на покомплексен производ од нерѓосувачкиот челик,има одлична електрична спроводливост,топлинска спроводливост и отпорност на корозија,итн.

Во моментов,процесите на површинска обработка на алуминиумските материјали како што е елоксирањето,цртање на жица,пескарење,итн.биле многу зрели,а алуминиумските материјали исто така многу се користат во мобилните телефони.
  1. Материјал:алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
6-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Фитинзи за адаптер Вакуумскиот адаптер се користи за да обезбеди запечатување на фитинзите за вакуум цевки.Неговата карактеристика е што двата краја на адаптерот можат да се поврзат со различни цевководи за вакуум со различни големини..Едниот крај на овој тип на адаптер е главно прирабница KF,а другиот крај може да се поврзе со брз-спој за ослободување како видеорекордер,Swagelok или Цевка прирабничка цевка. Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Алуминиумски материјали, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Изгубено лиење восок Серијата производи може да ги задоволи потребите на клиентите на различни пазари за делови за вентили и други прилики,и може да се прилагоди за да ги задоволи специфичните потреби на домашните и странските клиенти.Со компјутерски виртуелен пробен систем за анализа на протокот на мувла,различни производи,порти,и тече Дизајнот на каналите,како и поставување на растопено железо и услови за лиење,користете ја оптималната комбинација на параметри како почетна претпоставка за вистинското масовно производство,намалување на времето,работна сила,необработен матерјал,и трошоците за енергија на на-испитувања на мувла на локацијата. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Алуминиумски материјали, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Изгубено лиење восок Тројцата-начин вентил тело има три пристаништа,еден влез и два излеза(лев влез,десен и долен излез).Разликата од обичните вентили е што на дното има излез.Кога внатрешниот калем е во различни позиции,штекерот е различен,како на пример кога макарата е на дното. ,Левата и десната страна се поврзани.На пример,кога макарата е на горната страна,десниот штекер е блокиран,а левата и долната порта се поврзани.Бидејќи левата и десната уста не се на иста хоризонтална линија.Кога високиот-грејачот под притисок се растоварува во итен случај,вентилот е затворен и доводот на вода е заобиколен. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Алуминиумски материјали, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
6-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings