KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD. е специјализирано главно за дизајнирање, производство и снабдување на CNC прецизни делови во Taiwan. Квалитетот на производите ужива висока репутација, а компанијата сега е акредитирана со ISO сертификатот. Ние сме исто така оригинален производител за многу познати компании. Наша цел: најбрзо да ги доставиме најконкурентните производи; ги задоволуваат барањата на купувачот со нашата професионална технологија, лојална услуга, совршена контрола на квалитетот и најфлексибилен систем за производство.

CNC прецизни делови

Делови за опрема за нафора Фаб Развијте го распоредот на технологијата за производство на полупроводнички компоненти.Има технологија за производство на компоненти со вакуум процес.Во прилог на основниот избор на материјали и прецизната обработка,има и специјална електрохемиска површинска обработка,прецизно пескарење,плазма прскање,вакуумско заварување,и прецизно чистење. ,Технологија за функционално тестирање,итн.Сите усвојуваат посебни спецификации за полупроводници за да ги поминат високите барања за принос на нафора-стандардни средини.Секој посебен процес помина долго време-подобрување на рокот и нормално следење за да се осигура дека сите произведени компоненти можат да ги задоволат потребите за сечење-гранични клиенти.Во моментов,процесите на површинска обработка на алуминиумските материјали како што е елоксирањето,цртање на жица,пескарење,итн.биле многу зрели,а алуминиумските материјали исто така многу се користат во мобилните телефони. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто CNC прецизни делови, треба да знаете за највисок квалитет на CNC прецизни делови производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за опрема за нафора Фаб Посветени на снабдувањето,одржување и усовршување на делови за опрема во индустриите поврзани со полупроводници и оптоелектроника.Придржување до принципите на професионален менаџмент,совршена комуникација,и активна обработка,на клиентите им нудиме целосен опсег на услуги и решенија. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто CNC прецизни делови, треба да знаете за највисок квалитет на CNC прецизни делови производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за опрема за нафора Фаб Развијте го распоредот на технологијата за производство на полупроводнички компоненти.Има технологија за производство на компоненти со вакуум процес.Во прилог на основниот избор на материјали и прецизната обработка,има и специјална електрохемиска површинска обработка,прецизно пескарење,плазма прскање,вакуумско заварување,и прецизно чистење. ,Технологија за функционално тестирање,итн. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто CNC прецизни делови, треба да знаете за највисок квалитет на CNC прецизни делови производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Прилагодени делови Kuang Shun Industry Co.,Ltd.има професионални производствени способности,и можеме да обезбедиме приспособени производствени услуги според потребите на клиентите.Потпирајќи се на способностите за прецизна обработка,можеме да произведуваме високо-квалитетни метални делови,а исто така може да обезбеди услуги за површинска обработка за понатамошно подобрување на квалитетот на преработените производи,стабилност на производот и животниот циклус на производот. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто CNC прецизни делови, треба да знаете за највисок квалитет на CNC прецизни делови производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

CNC прецизни делови

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.