Делови за полупроводничка опрема

KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD. имаат богато искуство во производството, а нашата палета на производи е поврзана со

Делови за полупроводничка опрема

> и така натаму. Потпирајќи се на нашиот професионален талент и доброто искуство во оваа област, стекнуваме големо достигнување и се сметаме за еден од најдобрите производители во Taiwan.
Prefroming во согласност со принцип на "во однос на квалитетот, како број 1, искрена соработка, проширување на иновациите и нагласок извршување" нашата компанија добредојде домашни и странски стари и нови пријатели да се консултираат нашите

Делови за полупроводничка опрема

.
  • Делови за полупроводничка опрема - 7-11
Делови за полупроводничка опрема
модел - 7-11
Делови за опрема за нафора Фаб

Развијте го распоредот на технологијата за производство на полупроводнички компоненти.Има технологија за производство на компоненти со вакуум процес.Во прилог на основниот избор на материјали и прецизната обработка,има и специјална електрохемиска површинска обработка,прецизно пескарење,плазма прскање,вакуумско заварување,и прецизно чистење. ,Технологија за функционално тестирање,итн.Сите усвојуваат посебни спецификации за полупроводници за да ги поминат високите барања за принос на нафора-стандардни средини.Секој посебен процес помина долго време-подобрување на рокот и нормално следење за да се осигура дека сите произведени компоненти можат да ги задоволат потребите за сечење-гранични клиенти.
Во моментов,процесите на површинска обработка на алуминиумските материјали како што е елоксирањето,цртање на жица,пескарење,итн.биле многу зрели,а алуминиумските материјали исто така многу се користат во мобилните телефони.
  1. Материјал:алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
7-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Делови за опрема за нафора Фаб Посветени на снабдувањето,одржување и усовршување на делови за опрема во индустриите поврзани со полупроводници и оптоелектроника.Придржување до принципите на професионален менаџмент,совршена комуникација,и активна обработка,на клиентите им нудиме целосен опсег на услуги и решенија. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за полупроводничка опрема, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за полупроводничка опрема производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за опрема за нафора Фаб Развијте го распоредот на технологијата за производство на полупроводнички компоненти.Има технологија за производство на компоненти со вакуум процес.Во прилог на основниот избор на материјали и прецизната обработка,има и специјална електрохемиска површинска обработка,прецизно пескарење,плазма прскање,вакуумско заварување,и прецизно чистење. ,Технологија за функционално тестирање,итн. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за полупроводничка опрема, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за полупроводничка опрема производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Прилагодени делови Kuang Shun Industry Co.,Ltd.има професионални производствени способности,и можеме да обезбедиме приспособени производствени услуги според потребите на клиентите.Потпирајќи се на способностите за прецизна обработка,можеме да произведуваме високо-квалитетни метални делови,а исто така може да обезбеди услуги за површинска обработка за понатамошно подобрување на квалитетот на преработените производи,стабилност на производот и животниот циклус на производот. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за полупроводничка опрема, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за полупроводничка опрема производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings