Центрирање прстен

Ние сме специјализирани во понудата на различни Центрирање прстен. Ние настојуваме да лидер во оваа индустрија со години искуство во производство, снабдување и извозник на производи во Taiwan. Ние нудиме прилагодени решенија за нашите клиенти да ги задоволат нивните специфични потреби и барања. Ние, исто така, се осигура дека нашите машини се стручно наменети да одговараат на различните барања на поединечните апликации.
Ние сме во сопственост одличен тимска работа со кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Центрирање прстен

и внимателен услуга. Ако сакате да дознаете повеќе за она што можеме да направиме за вас, јавете ни се во секое време, ние со нетрпение очекуваме да се воспостави добра и долгорочни деловни односи со вас.
  • Центрирање прстен - 3-41
Центрирање прстен - 3-41 Центрирање прстен - 3-41
Центрирање прстен
модел - 3-41
Центрирање прстен

Склоповите на централните прстени се поставени помеѓу две прирабници со соодветни надворешни дијаметри.Централниот прстен полн со О’прстенот треба да се користи при спојување со било кои две прирабници со брза стегач.Тие најчесто се користат за изградба на вакуумски водоводни и процесни системи на предната линија.
  1. Материјал:SUS304、SUS316、Алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван

KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
3-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
KF компоненти Стандардот за мала прирабница или KF(DIN 28403,ISO 2961)е стандардна врска за вакуумски цевки до номиналниот дијаметар од DN50 што се користи во ниско,фин и висок вакуум.Помеѓу прирабниците се поставува заптивка.Заптивката се состои од централен прстен и О-испружен прстен.Прирабниците се држат заедно со стегач.Стегачот има навалена внатрешна површина соодветна на конусната надворешна површина на прирабниците.Обично центрираните прстени и стандардните стеги се користат со крилните навртки.Тие овозможуваат брзо и лесно склопување без никакви алатки.За специјални примени се нудат заробени центрирани прстени и специјални стеги или синџири за стегачи.Стеги за канџи или слично-за монтирање на ѕид се достапни наречени стеги за преграда. Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Центрирање прстен, треба да знаете за највисок квалитет на Центрирање прстен производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вакуумски додатоци Вакуумските компоненти се важен дел од технологијата за вакуум.Во производната линија за монтажа вакуум,компонентите на оваа вакуумска опрема се неопходни,како што се прирабници,дихтунзи,лактите,маици,крстови,итн.;за примена на вакуум технологија,Изборот на материјалот на производот и производството имаат повисоки барања,и ќе има различни стандарди со различни апликации Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Центрирање прстен, треба да знаете за највисок квалитет на Центрирање прстен производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за роботи Роботските раце се широко користени во различни области на индустријата.Наједноставните три-оската робот може да заврши задачи како што се високи-избор на брзина-и-место,логистика,и пакување.Покрај тоа,мулти-роботи со оски кои можат да вршат мулти-димензионални,високо-прецизните операции се незаменливи уреди за производителите на автомобили,автомобилски компоненти и електроника-поврзани индустрии.Со роботската рака,производителите не само што можат да постигнат голем број на ниски-прецизно производство на трошоците,но и намалување на времето и работната сила потрошени за контрола на квалитетот,и подобрување на техничкиот квалитет Материјал:Алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Центрирање прстен, треба да знаете за највисок квалитет на Центрирање прстен производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings