Компоненти за роботска рака

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD. е сеопфатна фабрика се ангажира во производството, независно развој и истражување, маркетинг и трговија на Компоненти за роботска рака. нашата инфраструктура ни овозможува да снабдување производи врз основа на клиент дефинирани дизајни и спецификации за производи и алтернативни апликации.
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

Компоненти за роботска рака

и најдобра услуга.
  • Компоненти за роботска рака - 3-31
Компоненти за роботска рака
модел - 3-31
Делови за роботи

Роботските раце се широко користени во различни области на индустријата.Наједноставните три-оската робот може да заврши задачи како што се високи-избор на брзина-и-место,логистика,и пакување.Покрај тоа,мулти-роботи со оски кои можат да вршат мулти-димензионални,високо-прецизните операции се незаменливи уреди за производителите на автомобили,автомобилски компоненти и електроника-поврзани индустрии.Со роботската рака,производителите не само што можат да постигнат голем број на ниски-прецизно производство на трошоците,но и намалување на времето и работната сила потрошени за контрола на квалитетот,и подобрување на техничкиот квалитет
  1. Материјал:Алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
3-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
KF компоненти Стандардот за мала прирабница или KF(DIN 28403,ISO 2961)е стандардна врска за вакуумски цевки до номиналниот дијаметар од DN50 што се користи во ниско,фин и висок вакуум.Помеѓу прирабниците се поставува заптивка.Заптивката се состои од централен прстен и О-испружен прстен.Прирабниците се држат заедно со стегач.Стегачот има навалена внатрешна површина соодветна на конусната надворешна површина на прирабниците.Обично центрираните прстени и стандардните стеги се користат со крилните навртки.Тие овозможуваат брзо и лесно склопување без никакви алатки.За специјални примени се нудат заробени центрирани прстени и специјални стеги или синџири за стегачи.Стеги за канџи или слично-за монтирање на ѕид се достапни наречени стеги за преграда. Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти за роботска рака, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти за роботска рака производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вакуумски додатоци Вакуумските компоненти се важен дел од технологијата за вакуум.Во производната линија за монтажа вакуум,компонентите на оваа вакуумска опрема се неопходни,како што се прирабници,дихтунзи,лактите,маици,крстови,итн.;за примена на вакуум технологија,Изборот на материјалот на производот и производството имаат повисоки барања,и ќе има различни стандарди со различни апликации Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти за роботска рака, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти за роботска рака производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Центрирање прстен Склоповите на централните прстени се поставени помеѓу две прирабници со соодветни надворешни дијаметри.Централниот прстен полн со О’прстенот треба да се користи при спојување со било кои две прирабници со брза стегач.Тие најчесто се користат за изградба на вакуумски водоводни и процесни системи на предната линија. Материјал:SUS304、SUS316、Алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти за роботска рака, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти за роботска рака производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings