Делови за роботски раце

KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Делови за роботски раце in Taiwan која има висок квалитет и разни бои. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Ние сме insisit за истражување

Делови за роботски раце

кои ги исполнуваат специфични барања од клиенти. За повеќе информации, посетете ја нашата веб страница или да не контактирате слободно.
  • Делови за роботски раце - 8-21
Делови за роботски раце - 8-21 Делови за роботски раце - 8-21
Делови за роботски раце
модел - 8-21
Делови за роботи

Kuang Shun Industry Co.,Ltd.продолжува да напредува како одговор на индустриските потреби.Со брзиот пораст на трошоците за работна сила и порастот на паметните производствени концепти,индустриските роботски краци постепено станаа важна опрема за производствени системи,особено во последните години,брзиот раст на два главни пазари за апликации како што се автомобилите и електронските производи. .
Тоа е уред за автоматска контрола што ја имитира функцијата на човечка рака и може да заврши различни задачи.Се состои од механичко главно тело,контролер,серво механизам и сензор.Многу индустриски опасни склопови,сликање,заварување,високо-температурно лиење и ковање,итн.Роботските раце ги заменуваат мануелните задачи.
  1. Материјал:алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
8-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Кастинг Леење под притисок или леење под притисок е процес на лиење метал кој користи шуплина на мувла за да се примени висок притисок на стопениот метал.Калапи обично се направени од повисоки-јачини легури,и овој процес е донекаде сличен на обликувањето со инјектирање.Kuang Shun Industry Co.,Ltd.ги задоволува клиентите со добар квалитет на лиење и професионални способности за CNC обработка и им помага на клиентите да ги намалат трошоците за масовно производство.Долго-рок и стабилна соработка им овозможува на двете страни да продолжат да растат. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за роботски раце, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за роботски раце производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за автономни мобилни роботи Тоа е еден вид мобилен робот кој се движи по жици или маркери или магнетни ленти на подот,или прецизно ја движи тежината преку визуелна навигација или ласерска навигација.Најмногу се користи во индустриското производство за транспорт на стоки во работилници и магацини. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за роботски раце, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за роботски раце производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Воздухопловни делови Kuang Shun Industry Co.,Ltd.Основана во 1984 година,тоа е професионално претпријатие за преработка и производство на прецизни компоненти и развој и производство на механички компоненти.Компанијата има долгогодишно искуство во CNC вртење,мелење и мелење,а нејзините производи се уште поразновидни.Воздухопловната индустрија отсекогаш била опремена со строга сертификација на системот за квалитет и висока-комплексна технологија за интеграција.Земјите ширум светот ја сметаат воздухопловната индустрија како показател за способноста на националната индустриска технологија.Во однос на цената на авионските делови,моторите сочинуваат околу 27%од него,што е само помалку од 38%на авионската рамка.Моментално,Земјите во светот кои можат целосно независно да развијат напредни аеромотори се ограничени само на САД,Британија,Франција,Русија и други земји. Материјал:титаниум,никел алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за роботски раце, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за роботски раце производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings