Компоненти за кастинг

KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот во Taiwan, Кој обезбедува различни Компоненти за кастинг, Ние снабдување со висок квалитет, конкурентна цена и најдобра услуга за нашите клиенти. Било кој од нашите производи сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
Политика на компанијата е да се осигура дека вие и вашите клиенти имаат корист од сеопфатна советодавни услуги, иновативни и високо квалитетни

Компоненти за кастинг

со конкурентна цена и за време на испорака, строго придржување кон роковите и лична посветеност кон секој проект.
  • Компоненти за кастинг - 5-41
Компоненти за кастинг
модел - 5-41
D Делови за леење на матрици

Леење под притисок или леење под притисок е процес на лиење метал кој користи шуплина на мувла за да се примени висок притисок на стопениот метал.Калапи обично се направени од повисоки-јачини легури,и овој процес е донекаде сличен на обликувањето со инјектирање.
Потоа преку CNC обработка за да се задоволат потребите на клиентите,намалување на трошоците и зголемување на производниот капацитет
Главните производи се користат во 3C делови,Авто делови,електронски периферни потрошни материјали,механички хардвер,електрични алати,вентили за гас,Медицинска Опрема,рачни алатки,итн.индустрии.
  1. Материјал:алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
5-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Делови за роботи Вентилот е комбинација за формирање пар за задржување притисок,кој содржи внатрешни механизми кои можат да ја подобрат течноста за обработка и брзината на проток,па вентилотТоа е контролен уред кој се користи во цевководните системи за обработка на течности.Првиот чекор во изборот на вентил е да се разберат функциите на различни вентилиИ вентилот за кој се надеваме дека може да ја заврши задачата и ефектот на напад што му го доверивме откако ќе се инсталира Материјал:sus304 sus316 Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти за кастинг, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти за кастинг производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Индустриска четка Постојат два основни стила на садење-тип индустриски четки:валјак четка и четка за плочи.Според ситуацијата на употреба,четката може да се направи во индустриски четки како антистатичка четка,четка за тркала од коњско влакно,четка за чистење на тркалата,четка за полирање,четка за диск,итн.Производите се усогласуваат со различни влакна според различни работни средини,како што е киселината-база,висока температура,дамки од масло,итн.,за да се задоволат потребите на индустријата. Материјал:Најлон Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти за кастинг, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти за кастинг производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Изгубено лиење восок Прецизното лиење е лидер во светот’леарската индустрија.Најголемата придобивка е што може да заштеди многу трошоци за обработка и да ги замени оние кои не можат да се обработуваат.Примената на технологијата за прецизно инженерство на лиење варира во зависност од барањата на производот. Материјал:Алуминиум,јаглероден челик,бакар,нерѓосувачки челик Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти за кастинг, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти за кастинг производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
5-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings