Процес на кастинг

Основана во as Taiwan Процес на кастинг производителот, набавувачот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
Странство, креаторите се гледа во

Процес на кастинг

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
  • Процес на кастинг - 1-31
Процес на кастинг
модел - 1-31
Електрични делови за инвалидска количка

Леење под притисок или леење под притисок е процес на лиење метал кој користи шуплина на мувла за да се примени висок притисок на стопениот метал.Калапи обично се направени од повисоки-јачини легури,и овој процес е донекаде сличен на обликувањето со инјектирање.Повеќето одлеаноци не содржат железо,како што е цинкот,бакар,алуминиум,магнезиум,олово,калај,и олово-легури од калај и нивни легури.
Држачот поставен на електричната инвалидска количка,Рамките од алуминиумска легура и воздушната легура се полесни по тежина и се компактни.Во споредба со други материјални рамки,процесот на производство и опремата се различни,а цената е поголема.
  1. Материјал:Алуминиум
  2. Боја:според вашата потреба
  3. Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО
  4. Висок квалитет и брзо време на испорака
  5. Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
1-31
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Воздухопловни делови Во однос на цената на авионските делови,моторите сочинуваат околу 27%од него,што е само помалку од 38%на авионската рамка.Моментално,Земјите во светот кои можат целосно независно да развијат напредни аеромотори се ограничени само на САД,Британија,Франција,Русија и други земји.Воздухопловната индустрија отсекогаш била опремена со строга сертификација на системот за квалитет и висока-технологија за интеграција на сложеност.Земјите ширум светот ја сметаат воздухопловната индустрија како показател за способноста на националната индустриска технологија.Во однос на цената на авионските делови,моторите сочинуваа околу 27%,што е само помалку од 38%на авионската рамка.Моторот Боинг 757 е направен од легура на титаниум(ТИТАНИУМ)38%и никел-легура на база(НИКЕЛ)37%како главни материјали Материјал:титаниум,никел Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на кастинг, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на кастинг производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-11
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Електрични делови за инвалидска количка Причината зошто алуминиумската легура е пошироко користена во различни области од животот е затоа што има многу предности:Мала тежина Држачите од алуминиумска легура се полесни по тежина од другите железни држачи поради помалата густина на алуминиум. Отпорност на природна корозија. Секој кој студира хемија мора да знае дека алуминиумот во воздухот може да реагира со кислород за да формира густа фолија од алуминиум оксид,со што се заштитува алуминиумот од понатамошни реакции. Баланс напон Спроводливите фотоволтаични стент системи понекогаш генерираат некои слаби струи поради различни причини,а алуминиумските стентови имаат добра електрична спроводливост за да ја балансираат струјата и да спречат некои несреќи. Лесно за правење Алуминиумскиот профил е многу лесен поради неговата мала густина,и многу лесно се обработува во бараните спецификации со пила,дупчење,удирање,преклопување и други процеси.Затоа,Држачите од алуминиумска легура се релативно лесни за производство,што е една од причините зошто е широко користен. . Отпорност на ниски температури Држачите од алуминиумска легура се многу отпорни на ниски температури бидејќи содржат алуминиум метал,за разлика од некои други челични држачи кои не се отпорни на ниски температури при процесот на додавање,што резултира со помала ригидност. Заштита на животната средина и лесно рециклирање Откако ќе се отфрли алуминиумскиот држач,нема да предизвика никакво загадување и лесно се рециклира. Материјал:Алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на кастинг, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на кастинг производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-21
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Делови за роботи Kuang Shun Industry Co.,Ltd.Основана во 1984 година,тоа е професионално претпријатие за преработка и производство на прецизни компоненти и развој и производство на механички компоненти. Тоа е уред за автоматска контрола што ја имитира функцијата на човечка рака и може да заврши различни задачи.Се состои од механичко главно тело,контролер,серво механизам и сензор.Дизајнот и карактеристиките на сложениот дел мора да се завршат одеднаш за да се исполнат клиентите’барања за квалитет.4.Оска и 5-Опремата за обработка на оските е особено важна. Материјал:алуминиум Боја:според вашата потреба Може да се произведува според цртежите и примероците на клиентите ЛОГО Висок квалитет и брзо време на испорака Потекло:Тајван
KUANG SHUN INDUSTRY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на кастинг, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на кастинг производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-41
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings